Insulating bushing; TO3; UL94V-0; 7.5mm; -40÷200°C; 38kV/mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
IB 14
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: IB 14
Product downloads
Specification for Insulating bushing; TO3; UL94V-0; 7.5mm; -40÷200°C; 38kV/mm
| Operating temperature | -40...200°C |
| Material | resin |
| Application | TO3 |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Type of accessories for semiconductors | insulating bushing |
| D1 dimension | 3.1mm |
| Dielectric strength | 38kV/mm |
| D2 dimension | 3.9mm |
| D dimension | 7.5mm |
| H dimension | 4.5mm |
| S dimension | 1mm |