Insulating bushing; TO126; UL94V-0; 4.2mm; -40÷250°C; 30kV/mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
IB 4
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: IB 4
Product downloads
Specification for Insulating bushing; TO126; UL94V-0; 4.2mm; -40÷250°C; 30kV/mm
| Operating temperature | -40...250°C |
| Material | polyamide |
| Application | TO126 |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Type of accessories for semiconductors | insulating bushing |
| D1 dimension | 2.6mm |
| Dielectric strength | 30kV/mm |
| D2 dimension | 3mm |
| D dimension | 4.2mm |
| H dimension | 2.2mm |
| S dimension | 1.2mm |