PMIC; PWM controller; Channels: 1; Uoper: 10.5÷25V; DIP7; Ubr: 800V
Multiples:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Product code:
ICE2QR2280ZXKLA1
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: ICE2QR2280ZXKLA1
Product downloads
Specification for PMIC; PWM controller; Channels: 1; Uoper: 10.5÷25V; DIP7; Ubr: 800V
| Mounting | THT |
| Case | DIP7 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -25...130°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | flyback |
| Frequency | 39...65kHz |
| Input voltage | 85...265V |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |