Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICH15048S15
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: ICH15048S15
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 13.3A |
| Mounting | THT |
| Power | 150W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 61x57.9x12.7mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 85% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 500kHz |