Heatsink: extruded; grilled; black; L: 15mm; W: 15mm; H: 14mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICK BGA 15 X 15 X 14
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICK BGA 15 X 15 X 14
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; black; L: 15mm; W: 15mm; H: 14mm
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 15mm |
| Length | 15mm |
| Height | 14mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |
| Plate thickness | 1.8mm |