Heatsink: extruded; grilled; natural; L: 36mm; W: 36mm; H: 30mm; plain
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICK S 36 X 36 X 30
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICK S 36 X 36 X 30
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; natural; L: 36mm; W: 36mm; H: 30mm; plain
| Colour | natural |
| Material | aluminium |
| Width | 36mm |
| Length | 36mm |
| Height | 30mm |
| Material finishing | plain |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |
| Plate thickness | 3.5mm |