Heatsink: extruded; grilled; natural; L: 50mm; W: 50mm; H: 10mm; plain
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICK S 50 X 50 X 10
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICK S 50 X 50 X 10
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; natural; L: 50mm; W: 50mm; H: 10mm; plain
| Colour | natural |
| Material | aluminium |
| Width | 50mm |
| Length | 50mm |
| Height | 10mm |
| Material finishing | plain |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |
| Plate thickness | 3.5mm |