Heatsink: extruded; black; L: 35mm; W: 35mm; H: 6mm; aluminium
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICKBGA35X35
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKBGA35X35
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 35mm; W: 35mm; H: 6mm; aluminium
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Application | BGA |
| Width | 35mm |
| Thermal resistance | 16.5K/W |
| Length | 35mm |
| Height | 6mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |