Heatsink; LED; Ø: 33mm; H: 10mm; 18.15K/W; Colour: black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICKLEDR33X10G
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKLEDR33X10G
Product downloads
Specification for Heatsink; LED; Ø: 33mm; H: 10mm; 18.15K/W; Colour: black
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Application | LED |
| Thermal resistance | 18.15K/W |
| Height | 10mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | cast |
| Diameter | 33mm |