Heatsink; LED; Ø: 40mm; H: 10mm; 12.66K/W; Colour: black
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
ICKLEDR40X10G
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKLEDR40X10G
Product downloads
Specification for Heatsink; LED; Ø: 40mm; H: 10mm; 12.66K/W; Colour: black
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Application | LED |
| Thermal resistance | 12.66K/W |
| Height | 10mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | cast |
| Diameter | 40mm |