Heatsink; LED; Ø: 45.7mm; H: 16.5mm; 10.46K/W; Colour: black
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
ICKLEDR45.7X16.5
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKLEDR45.7X16.5
Product downloads
Specification for Heatsink; LED; Ø: 45.7mm; H: 16.5mm; 10.46K/W; Colour: black
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Application | LED |
| Thermal resistance | 10.46K/W |
| Height | 16.5mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | cast |
| Diameter | 45.7mm |