Heatsink: extruded; grilled; natural; L: 8mm; W: 6.3mm; H: 4.8mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICKSMDA8MI
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICK SMD A 8 MI
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; natural; L: 8mm; W: 6.3mm; H: 4.8mm
| Colour | natural |
| Material | aluminium |
| Width | 6.3mm |
| Thermal resistance | 87K/W |
| Length | 8mm |
| Height | 4.8mm |
| Material finishing | plain |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |
| Plate thickness | 1mm |