Heatsink: extruded; black; L: 5mm; W: 19mm; H: 4.8mm; 56K/W; aluminium
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
ICKSMDB5SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKSMDB5SA
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 5mm; W: 19mm; H: 4.8mm; 56K/W; aluminium
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 19mm |
| Thermal resistance | 56K/W |
| Length | 5mm |
| Height | 4.8mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |