Heatsink: extruded; black; L: 10mm; W: 30mm; H: 7.5mm; 26K/W; anodized
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICKSMDC10SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKSMDC10SA
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 10mm; W: 30mm; H: 7.5mm; 26K/W; anodized
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 30mm |
| Thermal resistance | 26K/W |
| Length | 10mm |
| Height | 7.5mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |