Heatsink: extruded; black; L: 7mm; W: 30mm; H: 7.5mm; 33K/W; aluminium
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICKSMDC7SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKSMDC7SA
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 7mm; W: 30mm; H: 7.5mm; 33K/W; aluminium
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 30mm |
| Thermal resistance | 33K/W |
| Length | 7mm |
| Height | 7.5mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |