Heatsink: extruded; black; L: 8mm; W: 8mm; H: 6mm; 74K/W; aluminium
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICKSMDF8SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKSMDF8SA
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 8mm; W: 8mm; H: 6mm; 74K/W; aluminium
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 8mm |
| Thermal resistance | 74K/W |
| Length | 8mm |
| Height | 6mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |