Heatsink: extruded; black; L: 13mm; W: 10mm; H: 6mm; 61K/W; aluminium
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
ICKSMDG13SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKSMDG13SA
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 13mm; W: 10mm; H: 6mm; 61K/W; aluminium
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 10mm |
| Thermal resistance | 61K/W |
| Length | 13mm |
| Height | 6mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |