Heatsink: extruded; black; L: 8mm; W: 13.5mm; H: 15.24mm; 25.6K/W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
ICKSMDK8SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKSMDK8SA
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 8mm; W: 13.5mm; H: 15.24mm; 25.6K/W
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 13.5mm |
| Thermal resistance | 25.6K/W |
| Length | 8mm |
| Height | 15.24mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |