Heatsink: extruded; black; L: 19mm; W: 14mm; H: 6mm; 35K/W; aluminium
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
ICKSMDM19SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: ICKSMDM19SA
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 19mm; W: 14mm; H: 6mm; 35K/W; aluminium
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 14mm |
| Thermal resistance | 35K/W |
| Length | 19mm |
| Height | 6mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |