IC: driver
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
ICL5102XUMA2-1
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: ICL5102XUMA2
Specification for IC: driver
| Mounting | SMD |
| Case | PG-DSO-16-23 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | thermal protection |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Application | LED |
| Power dissipation | 1W |
| Topology | H-bridge |
| Frequency | 1.3MHz |
| Input voltage | 8.5...18V |