Re-battery: Li-Ion; Cell: PANASONIC; MR18650; 3.7V; 3350mAh
Multiples:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
ICR18650-340PCM
Manufacturer: KEEPPOWER
Manufacturer code: ICR18650-340PCM
Product downloads
Specification for Re-battery: Li-Ion; Cell: PANASONIC; MR18650; 3.7V; 3350mAh
| Leads | none |
| Body dimensions | Ø18.7x69.5mm |
| Capacity | 3350mAh |
| Quantity in package | 1pcs. |
| Rated voltage | 3.6V |
| Cell size | MR18650, 18650 |
| Type of rechargeable battery | Li-Ion |
| Rechargeable batteries features | PCB protection |
| Cell manufacturer | PANASONIC |