Sensor: proximity; OUT: PNP/NPN/push pull NO/NC; 1.3mm; 10÷30VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICS05S23F15A2IO
Manufacturer: CARLO GAVAZZI
Manufacturer code: ICS05S23F15A2IO
Product downloads
Specification for Sensor: proximity; OUT: PNP/NPN/push pull NO/NC; 1.3mm; 10÷30VDC
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | stainless steel |
| Type of sensor | inductive |
| Switch housing | M5 |
| Kind of forehead | embedded |