Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICZ0924D05
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: ICZ0924D05
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 800mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP8 |
| Power | 9W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Output current 2 | 800mA |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 500kHz |