Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICZ0924S3V3
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: ICZ0924S3V3
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Case | SIP8 |
| Power | 9W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 500kHz |