Converter: DC/DC; 5W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; IDD05U
Multiples:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Product code:
IDD05-05D5U
Manufacturer: CHINFA ELECTRONICS
Manufacturer code: IDD05-05D5U
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 5W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; IDD05U
| Output current | 500mA |
| Power | 5W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.16mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Output current 2 | 500mA |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |