Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 12VDC; Iout: 0.83A; IDD10U
Multiples:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Product code:
IDD10-12S1U
Manufacturer: CHINFA ELECTRONICS
Manufacturer code: IDD10-12S1U
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 12VDC; Iout: 0.83A; IDD10U
| Output current | 830mA |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.16mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |