Converter: DC/DC; 15W; Uin: 35÷75VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
Multiples:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Product code:
IDD15-15D3U
Manufacturer: CHINFA ELECTRONICS
Manufacturer code: IDD15-15D3U
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 15W; Uin: 35÷75VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
| Output current | 500mA |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.16mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 89% |
| Output current 2 | 500mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |