Tool: cleaning sticks; L: 71mm; Width of cleaning swab: 3.7mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IDL-IT21050/100
Manufacturer: IDEAL-TEK
Manufacturer code: IT21050/100
Product downloads
Specification for Tool: cleaning sticks; L: 71mm; Width of cleaning swab: 3.7mm
| Version | single sided |
| Application | flux removing |
| Length | 71mm |
| Quantity in package | 100pcs. |
| Handle material | polyamide |
| Tip material | foam |
| Length of cleaning swab | 27.5mm |
| Width of cleaning swab | 3.7mm |