Power supply: switched-mode; LED; 25W; 16.8÷24VDC; 1050mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IDLC-25-1050
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: IDLC-25-1050
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 25W; 16.8÷24VDC; 1050mA; IP20
| Output current | 1.05A |
| Supply voltage | 90...295V AC, 127...417V DC |
| Power | 25W |
| Operating temperature | -20...85°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | IDLC-25 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 110x75x22mm |
| Output voltage | 16.8...24V DC |
| Additional functions | active PFC, dimming function 0-10V DC, PWM controlled dimming function |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |