Power supply: switched-mode; Communication: DALI; LED; 64.4W; IP20
Multiples:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Product code:
IDLC-65-1400DA
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: IDLC-65-1400DA
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; Communication: DALI; LED; 64.4W; IP20
| Output current | 1.4A |
| Supply voltage | 180...295V AC, 254...417V DC |
| Power | 65W |
| Operating temperature | -20...85°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | IDLC-65 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 130x75x25mm |
| Communictions protocol | DALI |
| Output voltage | 34...46V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 86% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |