Driver; integrated bootstrap functionality; -10÷10A; 20kHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IGCM10F60GAXKMA1
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: IGCM10F60GAXKMA1
Product downloads
Specification for Driver; integrated bootstrap functionality; -10÷10A; 20kHz
| Output current | -10...10A |
| Mounting | THT |
| Case | PG-MDIP24 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | integrated bootstrap functionality |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Protection | anti-overload, undervoltage |
| Technology | ClPOS™ Mini, TRENCHSTOP™ |
| Power dissipation | 26.1W |
| Topology | IGBT three-phase bridge, thermistor |
| Frequency | 20kHz |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | 3-phase motor controller, IPM |