Specification for Converter: DC/DC; 2W; Uin: 5V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; Iout: 66mA
| Output current | 66mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Output current 2 | 66mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |