Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IH0515SH
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IH0515SH
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 66mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP7 |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Output current 2 | 66mA |
| Number of outputs | 2 |