Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 42mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 24V DC |
| Input voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Output current 2 | 42mA |
| Output voltage 2 | -24V DC |
| Number of outputs | 2 |