Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IHA0109D03
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IHA0109D03
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Mounting | THT |
| Case | SIP7 |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 19.5x9.8x12.5mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 6kV DC |
| Efficiency | 73% |
| Output voltage 2 | -3.3V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 50kHz |