Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IHL0212D12
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IHL0212D12
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 83.3mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP7 |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...95°C |
| Body dimensions | 19.5x7.2x10mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 5.2kV DC |
| Efficiency | 83% |
| Output current 2 | 83.3mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 100kHz |