IC: driver
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
ILD6150XUMA1-1
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: ILD6150XUMA1
Specification for IC: driver
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | PG-DSO-8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | PWM |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 1MHz |
| Input voltage | 4.5...60V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |