Sensor: liquid level; -25÷120°C; OUT: CO; IP67; 60VA; 53mm; 1A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ILMS2
Manufacturer: CARLO GAVAZZI
Manufacturer code: ILMS2
Product downloads
Specification for Sensor: liquid level; -25÷120°C; OUT: CO; IP67; 60VA; 53mm; 1A
| Operating temperature | -25...120°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | cables |
| Body material | stainless steel |
| Wire insulation material | silicone |
| Diameter | 53mm |
| Switched voltage | max. 230V AC |
| Type of sensor | liquid level |
| Switching capacity | 60VA |
| Switched current | 1A |