Sensor: liquid level; -20÷80°C; OUT: NO/NC; IP67; 50VA; 31mm; 500mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ILMU5
Manufacturer: CARLO GAVAZZI
Manufacturer code: ILMU5
Product downloads
Specification for Sensor: liquid level; -20÷80°C; OUT: NO/NC; IP67; 50VA; 31mm; 500mA
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | cables |
| Body material | polypropylene |
| Wire insulation material | PVC |
| Diameter | 31mm |
| Switched voltage | max. 200V DC, max. 240V AC |
| Type of sensor | liquid level |
| Switching capacity | 50VA |
| Switched current | 500mA |