Sensor: inductive; Output conf: PNP / NC; 0÷15mm; 10÷30VDC; M30
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IM30-15BPO-ZC1
Manufacturer: SICK
Manufacturer code: IM30-15BPO-ZC1
Product downloads
Specification for Sensor: inductive; Output conf: PNP / NC; 0÷15mm; 10÷30VDC; M30
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Range | 0...15mm |
| Output configuration | PNP / NC |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M30 |
| Switching frequency max | 150Hz |