Converter: DC/DC; 2W; Uin: 18÷75V; 12VDC; Iout: 85mA; SIP; 6.5g; OUT: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IM4812S
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IM4812S
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 2W; Uin: 18÷75V; 12VDC; Iout: 85mA; SIP; 6.5g; OUT: 2
| Output current | 85mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 81% |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 250kHz |