Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IMA0115D03
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IMA0115D03
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 150mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP7 |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...75°C |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 73% |
| Output current 2 | 150mA |
| Output voltage 2 | -3.3V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 100kHz |