Converter: DC/DC; 1W; Uin: 21.6÷26.4V; 9VDC; Iout: 111mA; SIP7; 3.6g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IMA0124S09
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IMA0124S09
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 1W; Uin: 21.6÷26.4V; 9VDC; Iout: 111mA; SIP7; 3.6g
| Output current | 111mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP7 |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...75°C |
| Output voltage | 9V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 72% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 100kHz |