Product code: IRQ-12/12.5-W80NB-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: IRQ-12/12.5-W80NB-C
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 150W; Uin: 16÷160V; Uout: 12VDC; Iout: 12.5A; DIP
Output current 12.5A
Mounting THT
Case DIP
Power 150W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 12V DC
Efficiency 89%