Display: LED; 7-segment; 9.2mm; 0.36"; No.char: 4; red; 33÷66mcd
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KW4-361AVA
Manufacturer: LUCKYLIGHT
Manufacturer code: KW4-361AVA
Product downloads
Specification for Display: LED; 7-segment; 9.2mm; 0.36"; No.char: 4; red; 33÷66mcd
| Mounting | THT |
| Colour | red |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Operating current | 20mA |
| Dimensions | 30x14x7.2mm |
| Common electrode | anode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 4 |
| Luminosity | 33...66mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 9.2mm |
| Wavelength | 624nm |
| Digit height " | 0.36" |