Display: LED; 7-segment; 10mm; 0.39"; No.char: 4; red; 28÷56mcd
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KW4-39FAVA
Manufacturer: LUCKYLIGHT
Manufacturer code: KW4-39FAVA
Specification for Display: LED; 7-segment; 10mm; 0.39"; No.char: 4; red; 28÷56mcd
| Mounting | THT |
| Colour | red |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Operating current | 20mA |
| Dimensions | 40x12.6x7mm |
| Common electrode | anode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 4 |
| Luminosity | 28...56mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 10mm |
| Wavelength | 624nm |
| Digit height " | 0.39" |