Tester: battery; user's manual,mains cable; 100÷240VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KW510
Manufacturer: KONNWEI
Manufacturer code: KW510
Product downloads
Specification for Tester: battery; user's manual,mains cable; 100÷240VAC
| Output current | 5A |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Protection | anti-overvoltage, battery polarity, overcharging protection, overheating |
| Application | Pb battery charging |
| Kind of display used | LCD |
| Standard equipment | mains cable, user's manual |
| Rechargeable battery voltage | 12V |
| Measurement | DC voltage, resistance |