Meter: OBD diagnostic; LCD 2,4"; OBD; 6÷16VDC; 2÷220Ah; 6/12V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KW870
Manufacturer: KONNWEI
Manufacturer code: KW870
Product downloads
Specification for Meter: OBD diagnostic; LCD 2,4"; OBD; 6÷16VDC; 2÷220Ah; 6/12V
| Supply voltage | 6...16V DC |
| Kind of connector | OBD |
| Application | Pb battery charging |
| Kind of display used | LCD 2,4" |
| Additional functions | battery tester |
| Measuring instrument features | graphical display of measurement results |
| Standard equipment | case, test leads, user's manual |
| Rechargeable battery voltage | 6 / 12V |