Display: LED; matrix; 5x8; red; 6÷12mcd; cathode; 23.4x37.4mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KWM-30581CSB
Manufacturer: LUCKYLIGHT
Manufacturer code: KWM-30581CSB
Product downloads
Specification for Display: LED; matrix; 5x8; red; 6÷12mcd; cathode; 23.4x37.4mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 1.8...2.4V |
| Colour | red |
| Operating current | 20mA |
| Dimensions | 23.4x37.4mm |
| Display resolution | 5x8 |
| Common electrode | cathode |
| Kind of display | matrix |
| Luminosity | 6...12mcd |
| Type of display | LED |
| Wavelength | 640nm |