Display: LED; matrix; 8x8; blue; 15÷30mcd; cathode; 60.2x60.2mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KWM-50881CBB
Manufacturer: LUCKYLIGHT
Manufacturer code: KWM-50881CBB
Product downloads
Specification for Display: LED; matrix; 8x8; blue; 15÷30mcd; cathode; 60.2x60.2mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3.2...4V |
| Colour | blue |
| Operating current | 20mA |
| Dimensions | 60.2x60.2mm |
| Display resolution | 8x8 |
| Common electrode | cathode |
| Kind of display | matrix |
| Luminosity | 15...30mcd |
| Type of display | LED |
| Wavelength | 470nm |